Česká pojišťovna

Česká pojišťovna je největší pojišťovnou u nás. Existuje již od roku 1827, kdy v Praze vznikla První česká vzájemná pojišťovna. Nejsilnější pojišťovna u nás, jako jediná, přečkala i znárodňování po roce 1945, kdy naopak získala na poskytování pojištění monopol. O ten přišla až po roce 1989, ale i přes razantní úbytek klientů, kteří přešli k nově vzniklé konkurenci, se Česká pojišťovna na pozici jedničky bezpečně a bez přestání drží.

Česká pojišťovna už dávno není státní – vlastní ji GeneraliPPF Holding, který je tvořen dvěma velmi známými společnostmi, které má v názvu. Tomuto holdingu patří i české zastoupení Generali. Tyto dvě významné pojišťovny na našem trhu tak tvoří podobný „pár“ jako Kooperativa a ČPP, vlastněné Vienna Insurance Group (ta ale vlastní ještě třetí pojišťovnu v ČR – Pojišťovnu České spořitelny).

Dnes Česká pojišťovna nabízí všechny myslitelné druhy pojištění, většinou s velkým počtem služeb a připojištění, aby uspokojila co nejširší spektrum klientů.

Cestovní pojištění

Vybrat si cestovní pojištění od České pojišťovny není vždy úplně nejsnadnější. Česká pojišťovna totiž nabízí ohromné množství balíčků, které se občas překrývají a ani konkrétní balíček určený například pro zimní sporty, nemusí splňovat všechny požadavky – balíčky jsou zpravidla poměrně omezené a jen těžko upravitelné.

I přesto si u České pojišťovny nakonec vybere drtivá většina zájemců o cestovní pojištění od ČP.

Připojištění a varianty:

Základem je samozřejmě pojištění léčebných výloh, které je nastaveno poměrně štědře – klienti si vybírají (někdy si však vybrat nemohou a musejí se spokojit s jednou z těchto variant) z limitu 3 miliony korun a 6 milionů.

Ke sjednání, nebo jako součást balíčku je i řada připojištění:

  • Úrazové připojištění – limit až 400 tisíc korun.
  • Pojištění odpovědnosti – limit až 5 milionů Kč.
  • Připojištění zavazadel – limit od 10 do 30 tisíc korun.
  • Pojištění právní ochrany.
  • Veterinární pojištění – limit 30 tisíc korun a 30% spoluúčast. Jenom zvíře s pasem lze pojistit.
  • Pojištění domácnosti v naší nepřítomnosti – limit až 400 tisíc korun.

Pojištění sportů

Klienti holdující riskantnějším sportům a činnostem si mohou u České pojišťovny sjednat připojištění, které rozšiřuje pojistnou ochranu i na bojové sporty, horolezectví, nebo parašutismus a mnoho dalších.

Příspěvek byl publikován v rubrice Historie Chorvatska. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.