Cestovní pojištění

Bez cestovního pojištění bychom „neměli vytáhnout paty ze země“. Jde o produkt, který má mnoho výhod, relativně slušnou cenu, která nám dovolenou o tolik neprodraží, a mimo jiné nám dodá i potřebný klid, abychom si užili dny s relaxací daleko od domova. Chorvatsko není členem Evropské Unie, takže tam by mělo být cestovní pojištění samozřejmostí, ale i pro cestování v rámci EU bychom se neměli spoléhat na standardní zdravotní pojištění. Pokud jedeme automobilem, je dobré se postarat i o pojištění vozu- nejlépe ho rozšířit o asistenční služby.

Parametry ideálního cestovního pojištění

Tak ty vám nikdo jasně nepoví. Cestovní pojištění by prostě mělo být „šité na míru“. Očekáváte, že budete sportovat? A pokud ano, tak jak moc? Chystáte se na lyže? Nebo dokonce chcete praktikovat extrémnější sporty jako je horolezectví, potápění a podobné? Některé pojišťovny své klienty pojistí téměř proti čemukoliv, jiné jsou opatrnější. Pokud sjednáváme pojištění online, možná nám zůstanou některé možnosti skryty, takže pokud chcete něco speciálního, ptejte se pojišťoven nebo zprostředkovatelů pojištění.

Zbytečné a krátkozraké by bylo sjednávat pojištění bez asistenčních služeb. Právě v zahraničí nejvíce oceníme to, že se o nás někdo v obtížné situaci postará. Základem jsou pak samozřejmě vysoké limity pro hrazení léčby a ošetření. Pro naprostý klid bychom doporučovali i tyto druhy pojištění:

  • Zprostředkování i zaplacení právní pomoci
  • Ošetření zubaře- zubařské zákroky jsou velmi nákladné a přes bolest zubů si rozhodně dovolenou neužijete
  • Pojištění ztráty a odcizení zavazadel a dokladů
  • Pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu- dovolená je většinou rodinnou záležitostí a děti vám dokážou svou aktivitou pěkně zavařit, raději se proto připravte
  • Repatriace do ČR

Jedna věc je mít pojištění sjednané a druhá mít u sebe vždy kartičku, která to dokáže příslušným úřadům/lékařům. Nepouštějte ji proto z dohledu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Historie Chorvatska, Pojištění. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.