Direct pojišťovna

Pojišťovna Direct se na našem trhu usídlila v roce 2007, kdy ji založila britská pojišťovací společnost RSA.

Název Direct je v případě této pojišťovny opravdu vhodně zvolený a takřka všeříkající. V překladu jde o vyjádření přímosti této pojišťovny – od jasných podmínek pojistných produktů, až po model prodeje, který se zcela přizpůsobil dnešní internetové době.

Direct tak vůbec neprodává pojištění na pobočkách – žádné totiž ani nemá. Vše nechává na samotných klientech, kteří si pojištění sjednávají online, nebo přes telefon. Svou úlohu hrají také makléři, kteří produkty Direct zprostředkovávají svým klientům.

Díky této prodejní strategii operuje Direct s minimálními náklady na provoz – může si tedy dovolit velmi nízké ceny pojištění.

Nabídka pojištění od Direct není příliš široká a obsahuje pouze čtyři vybrané oblasti z ryze neživotního spektra produktů:

  • Pojištění automobilů
  • Pojištění motorek
  • Pojištění majetku (nemovitosti a domácnosti)
  • Cestovní pojištění

Cestovní pojištění

Klienti Direct mohou volit jeden ze tří základních balíčků cestovního pojištění:

  • MINI – limit léčebných výloh je stanoven na 1 500 000 Kč, součástí jsou pouze základní asistenční služby.
  • OPTI – limit léčebných výloh je už 3 000 000 Kč a asistenční služby jsou výrazně rozšířeny. Součástí je i připojištění odpovědnosti s limitem 3 miliony korun a úrazové připojištění.
  • MAXI – vše zůstává jako ve variantě OPTI, ale přidává se pojištění zavazadel s limitem 20 000 Kč.

Územní platnost

Direct nabízí cestovní pojištění doslova do všech koutů světa. Sjednat si tak můžete i tuzemské cestovní pojištění, kdy budete nadstandardně chráněni na cestách po České republice.

Pokud cestujete po evropských státech, můžete zvolit územní platnost Evropa. Pokud se chcete vydat někam dál, budete si muset vybrat jednu ze dvou variant pojištění pro „celý“ svět – uvozovky proto, že první varianta nás neochrání při cestách do USA, Austrálie, Kanady a na Nový Zéland. Poslední, nejdražší varianta už obsahuje i tyto státy.

Pojištění sportů

Direct rozděluje sporty do tří kategorií:

  • Rekreační sporty – ty jsou pojištěny vždy a jedná se například o plavání, šnorchlování, tenis a další nenáročné a bezpečné sporty a aktivity na čistě rekreační úrovni.
  • SPORT PLUS – tady najdeme nejoblíbenější a masově rozšířené sporty, například lyžování a snowboarding, ale i poměrně extrémní zážitky, jako je vysokohorská turistika do pěti tisíc metrů nad mořem atd.
  • SPORT EXTREM už obsahuje ty nejnebezpečnější aktivity, které je Direct ochotna pojistit – například horolezectví, speleologii,…

Výluky z pojištění, tedy nepojistitelné sporty, obsahují například bojové sporty, lyžování mimo vyznačené sjezdovky a podobné.

Příspěvek byl publikován v rubrice Historie Chorvatska. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.