Evropská cestovní pojišťovna

V roce 1993 u nás vznikla Evropská cestovní pojišťovna. Dnes jediná specializovaná cestovní pojišťovna na našem trhu. Navazuje však na tradici pojišťovny s podobným zaměřením, která vznikla už v roce 1920 v Československu.

Díky této úzké specializaci poskytuje nejkomplexnější služby v oblasti cestovního pojištění, i když se nedá říct, že by vše zvládala nejlépe – jako každá pojišťovna, i Evropská cestovní pojišťovna nenabízí dokonalý produkt, ale „pouze“ zdaleka nejvíce možností, jak si klienti mohou cestovní pojištění složit podle vlastních přání.

Kromě tradičního cestovního pojištění Evropská cestovní pojišťovna nabízí i pojištění pro celé společnosti, což je výhodné, když jsou zaměstnanci vysíláni na zahraniční pracovní cesty a podobně.

U Evropské cestovní pojišťovny se pojišťují i cestovní kanceláře, protože nabízí i pojištění proti úpadku CK.

Cestovní pojištění

Evropská cestovní pojišťovna, jak už jsme řekli, poskytuje nejširší možnosti pojištění. Klienti mají na výběr z velkého množství variant a možností, včetně komplexní nabídky připojištění. Nejprve si klienti musejí zvolit, jak dlouhý pobyt si přejí pojistit:

  • Krátkodobé pojištění na dobu od jednoho do devadesáti dnů.
  • Dlouhodobé pojištění na dobu tří, šesti, devíti nebo dvanácti měsíců.
  • Celoroční pojištění pro opakované cesty do zahraničí s omezením délky jedné cesty na maximálně 45 dnů. Po této době se klient musí vrátit zpět do vlasti. Vycestovat však může znovu a znovu, bez omezení počtu pobytů v zahraničí.

Celoroční pojištění má, oproti dlouhodobému i krátkodobému, velmi výhodnou cenu, ale není použitelné na pobyty delší, než 45 dnů, protože v případě pojistné události bude pojišťovna opravdu zkoumat, jestli jsme tuto dobu náhodou nepřekročili. Riskovat případné problémy se rozhodně nevyplatí, proto v případě delšího pojištění volíme dlouhodobé pojištění, případně pružně reagujeme zakoupením dalšího cestovního pojištění, hrozí-li přesáhnutí pětačtyřicetidenní lhůty.

Vysoké limity léčebných výloh

Klienti Evropské cestovní společnosti se nemusejí bát, že by limity léčebných výloh byly nedostatečné. Pojišťovna nabízí limity až 10 000 000 Kč, což je jedna z nejvyšších částek na trhu. Výše už jdou pouze některé společnosti, které nabízejí i neomezené limity, ale i vysoké limity Evropské cestovní pojišťovny můžeme s klidným svědomím za takřka neomezené považovat.

Pojištění sportů

Evropská cestovní pojišťovna pojistí své klienty i pro většinu opravdu rizikových aktivit a sportů. Kvůli pojištění některých sportů však budeme muset jít jinam – například pro vyznavače bojových sportů nemá Evropská cestovní pojišťovna připravené pojištění.

Připojištění

Evropská poskytuje celou řadu připojištění:

  • Připojištění stornopoplatků.
  • Pojištění zimních sportů.
  • Pojištění asistenčních služeb pro motoristy.
  • Pojištění pro hráče golfu.
  • Připojištění nákladů na veterináře pro psy a kočky.
  • Připojištění pracovních cest.
  • Připojištění rizikových sportů (rafting, horolezectví, surfing, potápění,…)
Příspěvek byl publikován v rubrice Historie Chorvatska. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.