Generali pojišťovna

Generali vznikla v Terstu (Rakouská monarchie, dnes Itálie) v roce 1831. V roce 1832 už měla pobočky ve Vídni, Praze a dalších důležitých městech říše.

Generali patří mezi největší společnosti, bez ohledu na zaměření, na světě. Z finančních institucí ji poráží snad jen další velká banka a pojišťovna, francouzská AXA.

Na českém trhu se Generali rozhodla spolupracovat se společností PPF – vznikl tak GeneraliPPF Holding, do kterého Generali přispěla svou pojišťovnou a PPF zase jako majoritní akcionář Českou pojišťovnou. Generali v tomto holdingu drží těsnou většinu a de facto je nejdůležitější silou na českém trhu s pojištěním.

Vstup pojišťovny Generali na náš, po roce 1989 znovu otevřený, trh přišel v roce 1993.

Generali u nás poskytuje všechny běžné druhy pojištění a přidává i penzijní připojištění. V penzijním připojištění dosahuje dlouhodobě nejlepšího průměrného zhodnocení – od svého vzniku je to v průměru 5,2 % za rok, což je z českých penzijních fondu nejvíce. I přesto je tento fond, co do počtu účastníků, jedním z nejmenších u nás.

Cestovní pojištění

Generali nabízí, kromě typického cestovního pojištění, i cestovní pojištění s platností v České republice. Díky absenci pojištění léčebných výloh je toto pojištění cenově velmi výhodné a přináší i cestovatelům po naší vlasti komfort komerčního cestovního pojištění – za vše jmenujme užitečné asistenční služby a různá připojištění, z nichž je nejdůležitější jednoznačně pojištění odpovědnosti.

Běžné cestovní pojištění lze sjednat na území:

 • Evropy včetně Turecka, Izraele, Tuniska a některých dalších populárních a geograficky blízkých destinací.
 • Celého světa kromě ČR.

Varianty pojištění

 • Mini – krytí léčebných výloh, limit 1 700 000 Kč. Obsahuje i asistenční služby.
 • Standard – rozšiřuje variantu Mini o úrazové připojištění s nadstandardním plněním (500 000 Kč).
 • Exkluziv – přináší (pro klidný pobyt v zahraničí nepostradatelné) připojištění odpovědnosti s limitem 2 500 000 Kč. Přidává ještě připojištění zavazadel (limit 30 tisíc korun).
 • Manažer – cestovní pojištění s nadstandardní právní asistencí, která klienta dostane i z vazby na kauci až 300 tisíc korun.

Délka pobytu

Generali poskytuje cestovní pojištění na pobyt trvající libovolný počet dnů (maximálně až 365) a pak také celoroční cestovní pojištění, které ale (za velmi nízkou cenu) přináší omezení délky jednotlivých cest, které nesmějí být delší, než 45 dnů – do zahraničí lze však vycestovat opakovaně, bez omezení počtu pobytů.

Připojištění léčebných výloh a sportování

Mezi volitelná připojištění patří zejména zvýšení limitu pro léčebné výlohy na 3 400 000 Kč. I náruživí sportovci mohou s Generali s klidem vycestovat – jako připojištění je možno sjednat pojistné krytí i pro případ nebezpečných sportů včetně:

 • Potápění
 • Bungeejumpingu
 • Bojových sportů
 • Zimních sportů
 • A mnoha dalších
Příspěvek byl publikován v rubrice Historie Chorvatska. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.