Kooperativa pojišťovna

Nejúspěšnější pojišťovna na našem trhu (nepočítaje v to bývalou monopolní Českou pojišťovnu), která na náš trh pronikla jako první ze zahraničních komerčních pojišťoven a to uź v roce 1991. Je součástí rodiny Vienna Insurance Group, která u nás vlastní dokonce tři komerční pojišťovny – Českou podnikatelskou pojišťovnu, Pojišťovnu České spořitelny a právě Kooperativu.

Kooperativě patří kolem 20 % českého trhu s pojištěním a úspěchů dosahuje ve všech oblastech – populární je i v klíčovém pojistném produktu, v povinném ručení, který je považován za nejspolehlivější způsob, jak si získat pozornost klienta.

Kooperativa samozřejmě nabízí všemožná pojištění, včetně životního, cestovního, nebo korporátního. Nejdůležitější je však kvalita každé jednotlivé služby, která je zpravidla příkladná a obsahuje i velmi nadstandardní služby (například mizivou spoluúčast u havarijního pojištění).

Cestovní pojištění

Kooperativa nabízí 5 balíčků cestovního pojištění podle toho, jaké služby obsahují:

  1. Pouze pojištění léčebných výloh
  2. Pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti, pojištění stornopoplatků a přerušené cesty
  3. Léčebné výlohy, připojištění zavazadel, odpovědnosti, případně stornopoplatků
  4. Léčebné výlohy, pojištění zavazadel a odpovědnosti, případně pojištění stornopoplatků
  5. (Komplexní varianta) Léčebné výlohy, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, odpovědnosti a stornopoplatků + připojištění pro případ zrušení cestovní služby

Klienti si také musejí zvolit, jakou variantu limitů plnění si zvolí. Tato volba ovlivní výši hrazených léčebných výloh i výši limitů pro sjednaná připojištění (ale lze sjednat léčebné výlohy KLASIK a připojištění PLUS a obráceně):

  • KLASIKobsahuje základní limity plnění: 1 500 000 Kč pro léčebné výlohy, 100 tisíc korun pro smrt úrazem, 15 tisíc pro zavazadla, 3 500 000 Kč pro odpovědnost za škodu, …
  • PLUSmá limity povětšinou dvojnásobné: 3 000 000 Kč pro léčebné výlohy, 200 tisíc korun pro smrt úrazem, 30 tisíc pro zavazadla, 5 250 000 Kč pro odpovědnost za škody, …

Délka pobytu v zahraničí

Kooperativa nabízí dva typy cestovního pojištění:

  • KOLUMBUS je určen pro tradiční jednotlivé cesty do zahraničí, kdy si pojištění sjednáváme na určitý počet dnů, po které budeme nepřetržitě v zahraničí.
  • KOLUMBUS ABONENT je celoročním cestovním pojištěním pro opakované cesty do ciziny. Toto pojištění je levné (v porovnání s 365 denní verzí pojištění KOLUMBUS), ale obsahuje jeden ústupek – klienti nesmějí v kuse strávit v zahraničí déle, než 45 dnů.

Připojištění sportů

Kooperativa nabízí jedno z nejširších připojištění sportů na trhu. Připojištění pro aktivní sportování zahrnuje opravdu adrenalinové zážitky, jako je potápění až do 40 metrů, vysokohorskou turistiku, bojové sporty atd. Další připojištění se týká organizovaného a soutěžního sportování, které Kooperativa pojišťuje také.

Příspěvek byl publikován v rubrice Historie Chorvatska. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.