Pojištění odpovědnosti

Je, dle mého názoru, druhým nejužitečnějším druhem pojištění, které si můžete sjednat. A to jak na cesty, tak pro běžný občanský život. Má samozřejmě mnoho podob, ale v rámci cestovního pojištění může mít maximálně pár různých variant. Pokud způsobíte v zahraničí škodu, můžete mít velmi nepříjemné tahanice s úřady, soudy a vůbec s lidmi, kterým dost možná ani pořádně nerozumíte. Pokud jste však řádně pojištěni, nejlépe kombinací pojištění právní ochrany a odpovědnosti, nemusíte se bát- pojišťovna se o vás postará, ať je vaše situace sebetíživější.

Cestování s mazlíčky

Někteří turisté se ani na dovolené nechtějí odloučit od svých čtyřnohých přátel. Zde je nutné dodržet zákony všech příslušných zemí o dokumentaci a očkování, případně zajištění zvířat. Zároveň by měl každý opatrný člověk sjednat pojištění odpovědnosti majitele psů/koček, protože i oni dokáží způsobit velké škody v mžiku oka.

Další druhy pojištění

Sem bych zařadil okrajové produkty, které však nelze opomenout. Za určitých okolností se může hodit například pojištění stornopoplatků. Díky němu, ať jste nuceni stornovat letenky, jízdenky nebo třeba i celý zájezd, získáte zpět částku, kterou vám nevrátí cestovní kancelář (stornopoplatky). Další formou je pojištění přerušení cesty, díky kterému máte nárok na náhradu za předčasnou cestu zpět do vlasti. Pojistit lze i nevyužité dny dovolené, které jsme nuceni oželet ze závažných zdravotních důvodů.

Nakonec bych doporučil sjednání úrazového pojištění, pokud není v standardním balíčku nabízených služeb (jako že nebývá).

Příspěvek byl publikován v rubrice Historie Chorvatska, Pojištění. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.