Slavia pojišťovna

Slavia (finanční instituce) vznikla v roce 1868, tedy ještě hluboko v devatenáctém století a v rakouské monarchii. Zejména za první republiky se jí výrazně dařilo a díky tomu expandovala i na trhy v cizině. Tato silná a úspěšná tradice byla narušena po roce 1945, ale v devadesátých letech minulého století byla Slavia obnovena a dnes znovu nabízí kvalitní produkty, které jsou často originální a levné. Slavia je menší pojišťovna, která se soustředí na neživotní pojištění. V její nabídce tak najdeme pojištění nemovitostí a domácností, povinné ručení i havarijní pojištění, cestovní pojištění a podobné.

Cestovní pojištění

Slavia nabízí dvě varianty cestovního pojištění. První obsahuje jenom krytí léčebných výloh. Druhá pak i připojištění:

  • Úrazové pojištění
  • Pojištění odpovědnosti za škodu
  • Připojištění zavazadel

Limity léčebných výloh nejsou volitelné dle přání klienta. Místo toho je ovlivňují dvě okolnosti – na jakou územní platnost si cestovní pojištění sjednáváme a jaký typ cesty si zvolíme (turistika, pracovní cesta, aktivní dovolená).

  • Regionální varianty jsou: Evropa, Svět bez USA (a dalších „drahých“ zemí) a Celý svět.
  • Maximální limit pro léčebné výlohy je (pouze) 1 800 000 Kč.

Pojištění sportů

Připojištění rizikových sportů rozšiřuje pojistnou ochranu na mnoho opravdu riskantních sportů a aktivit včetně horolezectví, vysokohorské turistiky, skialpinismu, bungee jumpingu a podobně. Při provozování riskantních sportů se plnění z úrazového připojištění krátí na polovinu.

EUROPOJIŠTĚNÍ

Jako doplněk k veřejnému zdravotnímu pojištění v zemích Evropské Unie (a pár dalších zemích) je možné sjednat EUROPOJIŠTĚNÍ. Díky tomu už nemusíme volit mezi komplexní ochranou (komerční pojištění) a úsporou (veřejné zdravotní pojištění).

EUROPOJIŠTĚNÍ už jenom doplní chybějící prvky pojištění veřejného – například přidává připojištění, asistenční služby a kryje spoluúčast.

Příspěvek byl publikován v rubrice Historie Chorvatska. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.