Tipy na cestu

Cestujete-li do Chorvatska, a je jedno zda autem, autobusem nebo letadlem, máme tu pro vás několik základních tipů, díky kterým můžete prožít hezkou dovolenou bez obav, že se vám něco zlého přihodí, a rad pro co nejpohodovější dovolenou.

Bez pojištění nebudete mít klid

Opakuji to opět, Chorvatsko není součástí EU, bez toho aniž byste si sjednali cestovní pojištění, jde o velký hazard. Sledujte limity plnění i rozsah krytých událostí. Chtějte asistenční služby, průkaz pojištěnce mějte pořád u sebe nebo alespoň na snadno dostupném a bezpečném místě.

Co nejvíce po dálnici

Samozřejmě, pokud jedete automobilem. Ušetříte tím čas. Je sice pravda, že finančně to vyjde dráž, ale cesta dlouhá 1000km už tak zabere dost a dost času a vyčerpá náš organismus. Nové dálnice v Chorvatsku jsou opravdu pohodlné, ale i jinde je to rozhodně ta lepší varianta.

Zkuste to netradičně

Chorvatsko je synonymem pro polehávání u moře, ale proč jednou nezkusit něco jiného? Možností, jak si užít dovolenou v této krásné zemi, je spousta. Národní parky plné zvířat a subtropických rostlin, kaskádovitá Plitvická jezera i zajímavé památky, například v překrásném Dubrovníku.

Kdy?

Do Chorvatska se jezdí hlavně v letních měsících- od června do září. Nikdo vám nikde nezaručí, že teploty a počasí budou ideální, ale pro letní radovánky je Chorvatsko jako stvořené. Pokud vyrazíte až v září, pravděpodobně to pořád bude na koupání a vyhnete se nejextrémnějším návalům turistů, takže pokud přemýšlíte tímto směrem, můžete to zvážit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Historie Chorvatska. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.